1-інші күн. Экология апталығының ашылуы

Вот она летит... Маленькая какая.

Вот она грустит, в думы свои вникая.

Вот она плывет, тихой прохладой веет

Все еще живет, все еще людям верит!

Вон она плывет сквозь грозовую полночь,

Всех людей зовет, просит прийти на помощь!

Если сложить усилия взрослых и всех детей,

Мы сохраним планету, нашу планету людей…

Сандықтау ауданының мектептерінде  15-22 сәір Экология апталығы болып жарияланды. Экология – бұл қоршаған ортаны қорғау туралы ғылым.

Дүниежүзінде 22 сәуір Жер Күні аталып өтеді. Жер Күні – бұл арнайы кезең,адамзаттың Жер планетасын олардың жалпыға ортақ үйі екенін ұғыну қажеттігін ескерту,жалпы қоғамның бір-бірімен тығыз байланыста екенін сезіну (БҰҰ – ның жолдауынан).

Дәстүр бойынша әр елде бұл күні бір минут бойы Әлем Қоңырауы соғылады. Осы бір минут барысында адамдар ғажайып планетаны қалай сақтауы жайында ойлануы үшін, жер бетінде тіршілікті қалай жақсарту керегі,өздерін осы планетаның тұрғындары екенін және Жердің бөлшегі екенін сезіну үшін соғылады.

Осы дәстүрді қолдау ниетінде,біздің мектептің қоңырауы да Әлем Қоңырауы ретінде оқушылар мен Лесной орта мектебінің барша ұйымына экология апталығының ашылуы жайлы күмбірлеген үнімен үн қосты.

Линейка

«Тыңдаңыздар, тыңдаңыздар! Бүгін біздің мектебімізде экология апталығы жарияланды. Апталығымыздың негізгі қатысушылары өсімдіктер мен жануарлар,оқушы ұлдар мен қыздар, алайда,ең басты қатысушымыз,осында біздер өмір сұріп жатқан -Жер планетасы»,-деп ертеңгілік жалпы мектепшілік линейкада алтыншы сынып оқушылары мектептің барлық оқушыларын табиғатты қорғауға,аялауға,әрқайсысына отбасы мүшелерімен бірлесе табиғатқа көмектесуге шақырды.

Жаңартылған күні: 20.04.2019 09:32
Құрылған күні: 16.04.2019 11:28